TUDI MI BOMO PREKOLESARILI SVET!

Gimnazija in zdravstvena šola Nova Gorica se letos pridružuje mednarodni akciji Prekolesarimo svet. Akcija poteka od 10. septembra (svetovni dan preprečevanja samomora) do 10. oktobra, ko beležimo dan duševnega zdravja.

V tem obdobju kolesarimo kjerkoli – v naravi, na poti v službo, šolo, na sobnem kolesu. Gibanje dokazano zmanjšuje stiske, lajša anksioznost in krepi duševno zdravje. Izziv akcije Prekolesarimo svet je namreč prekolesariti obseg Zemlje, kar znaša 40.075 kilometrov.

Kako sodelovati?

TERMIN:  Akcija uradno traja od 10. septembra (svetovnega dneva preprečevanja samomora) do 10. oktobra (svetovnega dneva duševnega zdravja). Svoje kilometre pa lahko pričnete zbirati že prej.

LOKACIJA: Kolesarite lahko kjerkoli (doma, na poti v službo, šolo, v naravi, na počitnicah …).

UDELEŽENCI: Kolesarske akcije se lahko udeleži kdorkoli. Na kolo vabimo vse: odrasle, otroke, mladostnike in družine. Kolesarite lahko sami, v družbi svojih bližnjih, sodelavcev ali v okviru različnih organizacij.

DIJAKI GZŠ: DIJAKI GZŠ: natančne informacije ste prejeli pri profesorjih športne vzgoje. Uporabite eno od aplikacij, ki beleži kilometre. Podatke pokažite profesorjem športne vzgoje. Ti bodo prekolesarjene kilometre vpisali v skupni obrazec. Sodelovanje je popolnoma prostovoljno in na lastno odgovornost. Kolo, s katerim boste nabirali kilometre, mora biti tehnično popolnoma varno, za kolesarjenje morate biti primerno oblečeni in obuti. Uporaba čelade je obvezna. Priporočamo vožnjo po kolesarskih stezah. Pazite nase in druge udeležence v prometu. Kolesarite skladno s svojimi psihofizičnimi sposobnostmi.

CENA: Udeležba v kolesarki akciji je brezplačna. Potrebujete le kolo ali sobno kolo in nekaj dobre volje.

REGISTRACIJA: Pred samim kolesarjenjem se ni potrebno registrirati.

Srečno!

Še več informacij:

O akciji:

Prekolesarimo svet

O varnem kolesu in varnosti v prometu:

Varno kolo

Varno na kolo

O duševnem zdravju in preprečevanju samomora

Samomor

Vse o duševnem zdravju

Pomoč v duševni stiski

Tehnike sproščanja

Kako pomagamo sebi in drugim?

15. septembra, 2024